З днем української писемності та мови!

З днем української писемності та мови!

Федак Тетяна -
Кількість відповідей: 0

9 листопада в Україні відзначають День української писемності. Це день, коли традиційно всі українці пишуть радіодиктант єдності, щоб перевірити свою грамотність і відчути єднання з усім народом. Адже наша мова є надзвичайно гарною та милозвучною, недарма ж її називають "солов'їною".

Мова була і є найважливішим символом нашої боротьби за свободу. Розповсюджуючи та вшановуючи українську мову, ми відстоюємо інтереси власної держави.

У День української писемності та мови щорічно розпочинається конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Найкращі учні школи мають змогу позмагатися щодо знання рідної мови. Переможці не тільки отримують похвальні листи та грамоти, а й фінансове винагородження. Мета цього конкурсу – популяризація мови серед молоді та утвердження державного статусу української мови.

Також у цей день ми вшановуємо пам'ять Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Він є автором: "Повісті минулих літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського". Дослідники вважають, що саме з нього розпочинається писемна українська мова.


Вкладення 7B3DF3AE-D049-4FED-8284-BF2CC00883A7.jpeg